Težave z instalacijo Solidworksa

Odgovori
strojnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 30 Mar 2018, 11:11

Težave z instalacijo Solidworksa

Odgovor Napisal/-a strojnik » 06 Apr 2018, 11:30

Pozdravljeni,
pišem, ker imam težave z instalacijo študentske verzije Solidworksa (SEK). Prvo sem poskusil prenesti preko strani fakultete študentsko verzijo, ta paket sem odzipal in začel s prenosom, vendar mi je kasneje pokazalo napako pri prenosu: "If the problem persists, a proxy server might be preventing the automatic downloads. Choose the option to download files manually instead." Poskusil sem tudi "Retry automatic download", vendar ni šlo. Izbral sem manual download ter prenesel vse datoteke, ki so bile na voljo (seveda sem preveril če so vse). Takrat mi je pokazalo naslednjo težavo: "Some manual downloads could not be verified or extracted. They may need to be downloaded again. Use the built-in Downloader or download the remaining files manually:" tukaj mi ni navedlo nobenih datotek, ki bi jih bilo potrebno prenesti. Oba procesa poskušam že teden dni skoraj in je vsakič isto. Zanima me kako odpraviti to težavo. Hvala za info in pomoč, lp.
Priponke
sw1.png
sw2.png
sotir
Site Admin
Prispevkov: 22
Pridružen: 08 Sep 2016, 10:19

Re: Težave z instalacijo Solidworksa

Odgovor Napisal/-a sotir » 26 Jun 2018, 11:10

Pozdravljeni,

Ta napaka pomeni, da je povezava s strežnikom za nalaganje SolidWorks prekinjena, ponovna povezava pa ni uspela. Prosimo, preverite pri IT oddelku ali imate pravice za prenos znotraj vašega omrežja. Če se ta težava še vedno ponavlja, poskusite prenesti namestitvene datoteke SolidWorks z oddaljene lokacije, ki ni v istem omrežju.

Dateteke morajo biti shranjene na lokalnem disku, ne pa na zunanji disk ali usb ključ.

Lep pozdrav,
IB-CADDY
Kristoffer
Prispevkov: 1
Pridružen: 22 Okt 2018, 10:38

Re: Težave z instalacijo Solidworksa

Odgovor Napisal/-a Kristoffer » 22 Okt 2018, 14:13

Pozdravljeni,
Tudi jaz Vam pišem, ker imam težave pri inštalacije študentske licence Solidworks Premium. Pred namestitvijo programa sem iz računalnika izbrisal prejšnjo verzijo (Solidworks 2017), pri namestitvi letošnje verzije pa se mi med inštalacijo pojavi error na spodnji sliki. Je možno, da nisem popolnoma izbrisal prejšnje verzije? Prosim za pomoč.
Priponke
Solidworks_error.JPG
rplevel
Prispevkov: 12
Pridružen: 28 Feb 2014, 09:13

Re: Težave z instalacijo Solidworksa

Odgovor Napisal/-a rplevel » 22 Okt 2018, 15:20

Podobne napake se res zgodijo kadar prejšnja verzija ni bila v celoti izbrisana.

Na spodnji povezavi je opisan postopek čiste odstranitve starejših verzij. Najprej s programom SOLIDWORKS Rx (če je še ostal nameščen) za začasne datoteke, izbris Microsoft Visual C++ Redistributable in .NET Framework paketov, brisanje ostankov datotek prejšnih inštalacij, ter brisanje nekaj registrov (bodi zelo previdni pri brisanju le-teh). Izbrisani paketi bodo nameščeni ob ponovno namestitvi nove verzije SOLIDWORKS-a.

viewtopic.php?f=19&t=603

Za bolj podroben (in nekoliko novejši) opis postopka pa si preberite na spodnjem PDF-u.

http://solution.javelin-tech.com/l/2012 ... nstall.pdf

Lep pozdrav,
IB-CADDY
Odgovori