Odpiranje risbe iz drevesne strukture kosa ali sestava

Odgovori
caddy
Prispevkov: 426
Pridružen: 03 Mar 2014, 12:55

Odpiranje risbe iz drevesne strukture kosa ali sestava

Odgovor Napisal/-a caddy » 07 Sep 2015, 10:41

Za kos imam narejeno risbo katera ima drugačno ime od imena kosa. Ko iz drevese strukture kosa uporabim funkcijo "Open drawing" mi SOLIDWORKS ne odpre risbe ampak ponudi okno Open. Kako lahko preverim če kos ali sestav že ima risbo in kako je poimenovana?
omarinkovic
Site Admin
Prispevkov: 151
Pridružen: 08 Maj 2014, 12:34

Re: Odpiranje risbe iz drevesne strukture kosa ali sestava

Odgovor Napisal/-a omarinkovic » 07 Sep 2015, 10:42

Prvi pogoj da lahko odpremo risbo iz drevesne strukture kosa ali sestava je ta da ima risba isto ime kot je ime kosa ali sestava.
Drugi pogoj pa je tudi ta da mora biti risba shranjena v isti mapi kot je kos oziroma sestav ali pa v mapah nižje od sestava ali kosa.
slika1.jpg
V primeru da imamo risbo shranjeno z drugačnim imenom kot je ime kosa ali sestava pa imamo dve možnosti da preverimo ali za nek kos ali sestav že obstaja risba. Imeti moramo tudi izpolnjen zgoraj omenjeni drugi pogoj.

Prva možnost je da zaženemo "Pack and Go" funkcijo (File->Pack and Go) za kos ali sestav. V oknu "Pack and Go" vključimo opcijo "Include drawings". Prikažejo se vse risbe znotraj mape kosa ali sestava, ki imajo referenco na odprto datoteko.
slika2.jpg
Druga možnost je da preverimo s pomočjo SOLIDWORKS Explorer-ja (Start->Vsi programi->SOLIDWORKS 20xx->SOLIDWORKS Explorer 20xx). V tem primeru v SOLIDWORKS Explorer-ju pod File Explorer izberemo željeni kos ali sestav v desnem oknu pa zavihek "Where Used". Tako za željeni kos ali sestav lahko vidimo kje vse je uporabljen kos ali sestav vključno z risbami.
Slika3.jpg
Odgovori