Barve elementov pri izvozu v dwg/dxf

Odgovori
caddy
Prispevkov: 426
Pridružen: 03 Mar 2014, 12:55

Barve elementov pri izvozu v dwg/dxf

Odgovor Napisal/-a caddy » 04 Mar 2014, 16:02

Kako se pri izvozu risb v dwg/dxf določa barve elementov v narejeni datoteki?
rzabkar
Site Admin
Prispevkov: 134
Pridružen: 04 Mar 2014, 08:57

Re: Barve elementov pri izvozu v dwg/dxf

Odgovor Napisal/-a rzabkar » 04 Mar 2014, 16:03

Pri shranjevanju datotek v dwg/dxf format, se izbere v oknu za shranjevanje gumb "Options...". Nato se doda kljukico na "Custom Map SOLIDWORKS to DXF/DWG" oddelku. S tem se bo, ko kliknemo "Save", aktiviralo okno "SOLIDWORKS To DXF/DWG Mapping". V tem oknu se na levi strani (Define Layers) naredi layerje, ki bodo prisotni v novi mapi. Na desni strani okna (Map Entities) pa nato narejene layerje povežemo z entitetami na risbi (geometrija, kote, tekst, ...). Nastavitve, ki smo jih tukaj določili, lahko shranimo v posebno datoteko (gumb "Save Map File...") in jih naslednjič ponovno uporabimo (gumb "Load Map File..."). To datoteko lahko določimo tudi kot prednastavljeno datoteko iz katere se barvajo vse dwg in dxf datoteke. To se naredi v oknu "Options...", ki je bil omenjen na začetku. V oddelku "Custom Map SOLIDWORKS to DXF/DWG" se izbere datoteko s katero želimo barvati dxf in dwg datoteke.
baluca20
Prispevkov: 1
Pridružen: 16 Feb 2016, 13:41

Re: Barve elementov pri izvozu v dwg/dxf

Odgovor Napisal/-a baluca20 » 16 Feb 2016, 13:51

Zdravo,

Mene pa zanima kje bi lahko nastavil ko izvozim dxf iz parta, da mi obarva navojne luknje v drugo barvo. Obarvane luknje potrebujem za izrez na laserju, da jih samo označi/zakirna.
Varianto iz načrta sem pogruntal, sedaj me zanima če gre direktno iz parta?

Hvala za odgovore
Odgovori