Structure systems - ne ponudi profilov

Odgovori
caddy
Prispevkov: 426
Pridružen: 03 Mar 2014, 12:55

Structure systems - ne ponudi profilov

Odgovor Napisal/-a caddy » 13 Sep 2019, 15:20

Ko želim uporabiti opcijo "Structure systems" mi pod zavihek Profiles ne ponudi mojih profilov.
omarinkovic
Site Admin
Prispevkov: 151
Pridružen: 08 Maj 2014, 12:34

Re: Structure systems - ne ponudi profilov

Odgovor Napisal/-a omarinkovic » 13 Sep 2019, 15:21

Za funkcijo Structure systems lahko uporabljamo samo profile ustvarjene s konfiguracijami.

V predhodnih verzijah SOLIDWORKS-a so bili profili ustvarjeni tako, da je vsaka datoteka predstavljala določeno obliko in velikost profila. Struktura map je bila taka, da je prva mapa določila standard profila, druga tip profila, datoteka profila pa velikost. S tem je vsaka SLDLFP datoteka predstavljala velikost in obliko profila.

Z verzijo SOLIDWORKS 2014 je bila predstavljena opcija izrisa profilov s konfigracijami. Omenjena možnost predstavlja prednost, ker ni potrebno ustvariti datoteke za vsako velikost določenega profila ampak znotraj ene datoteke s pomočjo konfiguracij (konfiguracije ustvarimo ročno ali s pomočjo Design Table) ustvarimo vse potrebne velikosti profilov.

Z verzijo SOLIDWORKS 2019 so bili spremenjeni tudi primeri profilov za ISO in ANSI INCH, ki se namestijo ob namestitvi SOLIDWORKS-a. V tem primeru je spremenjena tudi struktura map, saj nam mapa predstavlja standard profila, datoteka SLDLFP predstavlja tip profila, konfiguracija pa velikost.

Structure systems v SOLIDWORKS 2019 zahteva drugo možnost priprave profilov in strukturo map.

Da pretvorimo lastne profile na novi način, je potrebno narediti naslednje:
1. Izberite enega od obstoječih profilov in dodajte konfiguracije za vsako velikost profila.
2. V Sketch-u ki predstavlja obliko profila spremenite velikost glede na izbrano konfiguracijo.
3. Na lokaciji kjer imate shranjene profile premaknite SLDLFP datoteke za en nivo višje - do mape, ki sem vam prikaže pod Standard zavihek.

Structure systems funcionalnost je na voljo od verzije SOLIDWORKS 2019.
Odgovori